BNS 813-D06-R12-62-10-01
SKU: BNS01FL Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-6. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-6. Switch position: 250 V AC
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C