BNS 813-D06-L12-100-55-FC-0965
SKU: BNS014L Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Housing material
    Aluminum, Anodized
    Number of switching positions
    6x Roller bearing
    Version
    Safety EN 60204-1
    Operating principle
    1-2. Switch position: Mechanical | 3-6. Switch position: Inductive
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A3-6. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC3-6. Switch position: 24 V DC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-2. Switch position: 80 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-6. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...70 °C