BNS 813-D06-D12-100-55-FD-0746
SKU: BNS013F Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Operating principle
    1. Switch position: Mechanical | 2-6. Switch position: Inductive
    Continuous current
    1. Switch position: 6 A2-6. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1. Switch position: 250 V AC2-6. Switch position: 24 V DC
    Approach speed
    1. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...70 °C