BNS 813-C02-D16-61-D-22-02
SKU: BNS02PM Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC
    Switch position spacing
    16 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C