BNS 813-B03-D12-61-A-55-1197
SKU: BNS03Z8 Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS03Z8 (BNS 813-B03-D12-61-A-55-1197) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 79 x 48 x 63 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 3x Chisel, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1. Switch position: Mechanical, 2. Switch position: Inductive, 3. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1. Switch position: 6 A, 2. Switch position: 0.1 A, 3. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1. Switch position: 250 V AC, 2. Switch position: 24 V DC, 3. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1. Switch position: 40 m/min, 3. Switch position: 40 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-3. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, CCC, WEEE
    Operating principle
    1. Switch position: Mechanical | 2. Switch position: Inductive | 3. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1. Switch position: 6 A2. Switch position: 0.1 A3. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1. Switch position: 250 V AC2. Switch position: 24 V DC3. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1. Switch position: 40 m/min3. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C