BNS 813-B03-D12-61-A-22-03
SKU: BNS02HP Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-3. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-3. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-3. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C