BNS 813-B02-R12-61-A-55-0821
SKU: BNS02H0 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Number of switching positions
    2x Roller
    Version
    Safety EN 60204-1
    Operating principle
    1. Switch position: Mechanical | 2. Switch position: Inductive
    Continuous current
    1. Switch position: 6 A2. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1. Switch position: 250 V AC2. Switch position: 24 V DC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-2. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...70 °C