BNS 813-B02-K12-61-A-10-01
SKU: BNS02F6 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    2x Ball
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-2. Switch position: 10 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C