BIC 2P0-P25A0-Q120AE-SA3A50
SKU: BIC0074 Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BIC0074 (BIC 2P0-P25A0-Q120AE-SA3A50) - Inductive couplers for power supply - Function: Power only, Transmission distance: 0...4 mm, Component: Remote, Connection: Connector, 7/8", 5-pin, Output voltage: 24 VDC, Rated output current: 5 A, Housing material: Aluminum, black anodized, Dimension: 120 x 45 x 120 mm, Ambient temperature: -10...50 °C, IP rating: IP67
    Function
    Power only
    Transmission distance
    0...4 mm
    Component
    Remote
    Connection
    Connector, 7/8", 5-pin
    Output voltage
    24 VDC
    Rated output current
    5 A
    Housing material
    Aluminum, black anodized
    Ambient temperature
    -10...50 °C
    IP rating
    IP67
    Manufacturer
    Balluff GmbH
    Manual
    BIC 5A Power-only | (German) | BIC 5A Power-only | (English)