BIC 1P0-P25A0-Q120AE-SA3A40
SKU: BIC0075 Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BIC0075 (BIC 1P0-P25A0-Q120AE-SA3A40) - Inductive couplers for power supply - Function: Power only, Transmission distance: 0...4 mm, Component: Base, Connection: Connector, 7/8", 4-pin, Rated operating voltage Ue: 24 VDC, 24 VDC, Housing material: Aluminum, black anodized, Dimension: 120 x 45 x 120 mm, Ambient temperature: -10...50 °C, IP rating: IP67
    Function
    Power only
    Transmission distance
    0...4 mm
    Component
    Base
    Connection
    Connector, 7/8", 4-pin
    Rated operating voltage Ue
    24 VDC | 24 VDC
    Housing material
    Aluminum, black anodized
    Ambient temperature
    -10...50 °C
    IP rating
    IP67
    Manufacturer
    Balluff GmbH
    Manual
    BIC 5A Power-only | (German) | BIC 5A Power-only | (English)