BFT 6100-JC003-A02S1C-S4
SKU: BFT000Y Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BFT000Y (BFT 6100-JC003-A02S1C-S4) - Contact temperature sensors - Measuring range: -20...80 °C, Measuring element: Pt1000, Operating voltage Ub: 15...35 VDC, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Switching output: PNP, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Installation length from contact surface: 100 mm, Process connection: NPT 1/2" outer, Process connection material: 1.4571 stainless steel, Housing material: PC/ABS, TPE-E, PC, 1.4301 stainless steel, Pressure rating max.: 150 bar, Ambient temperature: -20...80 °C, IP rating: IP65, IP67, Approval/Conformity: CE, cULus
    Measuring range
    -20...80 °C
    Analog output
    Analog, current 4…20 mA
    100 mm
    Process connection
    NPT 1/2" outer
    Pressure rating max.
    150 bar
    Ambient temperature
    -20...80 °C