BFT 6100-HV003-A00S1C-S4
SKU: BFT000T Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BFT000T (BFT 6100-HV003-A00S1C-S4) - Contact temperature sensors - Measuring range: -20...80 °C, Measuring element: Pt1000, Operating voltage Ub: 15...35 VDC, Analog output: Analog, voltage 0…10 V, Switching output: PNP, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Installation length from contact surface: 100 mm, Process connection: G 1/2" outer, Process connection material: 1.4571 stainless steel, Gasket, material: FKM, Housing material: PC/ABS, TPE-E, PC, 1.4301 stainless steel, Pressure rating max.: 150 bar, Ambient temperature: -20...80 °C, IP rating: IP65, IP67, Approval/Conformity: CE, cULus
    Measuring range
    -20...80 °C
    Measuring element
    Pt1000
    Operating voltage Ub
    15...35 VDC
    Analog output
    Analog, voltage 0…10 V
    Switching output
    PNP
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Installation length from contact surface
    100 mm
    Process connection
    G 1/2" outer
    Process connection material
    1.4571 stainless steel
    Gasket, material
    FKM
    Housing material
    PC/ABSTPE-E, PC, 1.4301 stainless steel
    Pressure rating max.
    150 bar
    Ambient temperature
    -20...80 °C