BFO 18A-XAE-UZG-30-2,5
SKU: BFO003F Discontinued. Replacement available
Recommended replacement:
Price excluding VAT
Request a quote
    BFO003F (BFO 18A-XAE-UZG-30-2,5) - Fiber optic sensors - Version: Ø 6, 90° optics, Reference base unit: BFB M18M-011-P-S4, Fiber type material: Glass, Cable length L: 2.5 m, Material jacket: PUR, Range: 20 mm, Ambient temperature: -20...85 °C, Material: Brass Blackened, Active surface, fibers: Bundle Ø 3.0 mm, Active surface, fiber arrangement: Segmented bundle, IP rating: IP67
    Version
    Ø 6, 90° optics
    Cable length L
    2.5 m
    Material jacket
    PUR
    Range
    20 mm
    Ambient temperature
    -20...85 °C
    Material
    Brass Blackened
    Active surface, fibers
    Bundle Ø 3.0 mm