BES R04KC-NSC15B-EP02
Рекомендуемые замены:
Цена без НДС
Запросить цену
BES04UK (BES R04KC-NSC15B-EP02) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 16 x 8 x 4.7 mm, Style Housing: 16x8x4.7, Installation: for flush mounting, Range: 1.5 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 2500 Hz, Housing material: PA 6, GF30, Material sensing surface: PA 6, GF30, Connection: Cable, 2.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC, WEEE
Style Housing
16x8x4.7
Installation
for flush mounting
Range
1.5 mm
Switching output
NPN normally open (NO)
Switching frequency
2500 Hz
Housing material
PA 6, GF30
Material sensing surface
PA 6, GF30
Connection
Cable, 2.00 m, PUR
Operating voltage Ub
10...30 VDC
Ambient temperature
-25...70 °C