BES Q40KFU-PAC35E-S04G-W01-007
SKU: BES021L Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES021L (BES Q40KFU-PAC35E-S04G-W01-007) - Inductive factor 1 sensors - Dimension: 40 x 40 x 62 mm, Style Housing: 40x40, Installation: non-flush, Range: 35 mm, Switching output: PNP normally open/normally closed (NO/NC), Switching frequency: 250 Hz, Housing material: PBT, partly coated, Material sensing surface: ceramic coated, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -10...70 °C, Magnetic field immune: magnetic field immune (AC/DC), IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE, Additional features: Factor 1, Weld immune
    Installation
    non-flush
    Range
    35 mm
    Switching output
    PNP normally open/normally closed (NO/NC)
    Switching frequency
    250 Hz
    Housing material
    PBT, partly coated
    Material sensing surface
    ceramic coated
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -10...70 °C