BES Q40KFU-PAC20B-S04G-004
SKU: BES0218 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    40x40
    Installation
    for flush mounting
    Range
    20 mm
    Switching output
    PNP normally open/normally closed (NO/NC)
    Switching frequency
    50 Hz
    Housing material
    PBT
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...55 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C