BES Q40KFU-GOH15B-EP00,8-GS04
SKU: BES0301 Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BES0301 (BES Q40KFU-GOH15B-EP00,8-GS04) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 40 x 40 x 66 mm, Style Housing: 40x40, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: polarized normally closed (NC), Switching frequency: 150 Hz, Housing material: PPE, PPS, Material sensing surface: PPE, Connection: Cable with connector, M12x1-Male, 4-pin, 0.80 m, Operating voltage Ub: 10...55 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
    Style Housing
    40x40
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    polarized normally closed (NC)
    Switching frequency
    150 Hz
    Housing material
    PPEPPS
    Material sensing surface
    PPE
    Connection
    Cable with connector, M12x1-Male, 4-pin, 0.80 m
    Operating voltage Ub
    10...55 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C