BES Q40KFC-PSY20B-DV02
SKU: BES0555 Discontinued
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    40x40
    Installation
    for flush mounting
    Range
    20 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    40 Hz ±15 Hz
    Housing material
    PBT
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Cable, 2.00 m, PVC
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C