BES Q40KA-PAC20A-BP02
SKU: BES04Y2 Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES04Y2 (BES Q40KA-PAC20A-BP02) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 40 x 40 x 10 mm, Style Housing: 40x40, Installation: for flush mounting, Range: 20 mm, Switching output: PNP normally open/normally closed (NO/NC), Switching frequency: 80 Hz, Housing material: PBT, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable, 2.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC
    Style Housing
    40x40
    Installation
    for flush mounting
    Range
    20 mm
    Switching output
    PNP normally open/normally closed (NO/NC)
    Switching frequency
    80 Hz
    Housing material
    PBT
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Cable, 2.00 m, PUR
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C