BES Q08MEC-NSC15B-EP00,3-GS26
SKU: BES041L Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES041L (BES Q08MEC-NSC15B-EP00,3-GS26) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 20 x 8 x 8 mm, Style Housing: 8x8, Installation: for flush mounting, Range: 1.5 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 3000 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable with connector, M5x0.5-Male, 0.30 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC
    Style Housing
    8x8
    Installation
    for flush mounting
    Range
    1.5 mm
    Switching output
    NPN normally open (NO)
    Switching frequency
    3000 Hz
    Housing material
    Brass, Nickel-free coated
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Cable with connector, M5x0.5-Male, 0.30 m, PUR
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C