BES Q05AC-NSC15B-EP02
SKU: BES01RC Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES01RC (BES Q05AC-NSC15B-EP02) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 25 x 5 x 5 mm, Style Housing: 5x5, Installation: for flush mounting, Range: 1.5 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 2000 Hz, Housing material: 1.4305 stainless steel, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable, 2.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
    Range
    1.5 mm
    Switching output
    NPN normally open (NO)
    Switching frequency
    2000 Hz
    Connection
    Cable, 2.00 m, PUR
    Ambient temperature
    -25...70 °C