BES M30MM-POC30F-S04G
SKU: BES03RC Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES03RC (BES M30MM-POC30F-S04G) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 83 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: non-flush, Range: 30 mm, Switching output: PNP normally closed (NC), Switching frequency: 300 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PBT, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC
    Range
    30 mm
    Switching output
    PNP normally closed (NC)
    Switching frequency
    300 Hz
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Ambient temperature
    -25...70 °C