BES M30MM-NSC30F-BP02
SKU: BES00AM Abandonné. Remplacement disponible
Remplacement recommandé:
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES00AM (BES M30MM-NSC30F-BP02) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 76.5 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: non-flush, Range: 30 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 300 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable, 2.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC
    Range
    30 mm
    Switching output
    NPN normally open (NO)
    Switching frequency
    300 Hz
    Connection
    Cable, 2.00 m, PUR
    Ambient temperature
    -25...70 °C