BES M30ML-NSC15F-S04G-002
Recommended replacements:
Price excluding VAT
Request a quote
BES03AT (BES M30ML-NSC15F-S04G-002) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 83 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: non-flush, Range: 15 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 75 Hz, Housing material: Brass, Material sensing surface: PA 12, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
Style Housing
M30x1.5
Installation
non-flush
Range
15 mm
Switching output
NPN normally open (NO)
Switching frequency
75 Hz
Housing material
Brass
Material sensing surface
PA 12
Connection
Connector, M12x1-Male, 4-pin
Operating voltage Ub
10...30 VDC
Ambient temperature
-25...70 °C