BES M30MI1-POC22B-S04G
SKU: BES02YL Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    quasi-flush
    Range
    22 mm
    Switching output
    PNP normally closed (NC)
    Switching frequency
    200 Hz
    Housing material
    Brass, Chrome-plated
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C