BES M30MI-PSC10B-BP05
SKU: BES009Z Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES009Z (BES M30MI-PSC10B-BP05) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 56 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 10 mm, Switching output: PNP normally open (NO), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Cable, 5.00 m, TPU, Operating voltage Ub: 12...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP68, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
    Range
    10 mm
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, nickel-plated
    Connection
    Cable, 5.00 m, TPU
    Operating voltage Ub
    12...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C