BES M30MI-NSC10B-BV02
SKU: BES009C Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES009C (BES M30MI-NSC10B-BV02) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 56 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 10 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Cable, 2.00 m, PVC, Operating voltage Ub: 12...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP68, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    10 mm
    Switching output
    NPN normally open (NO)
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, nickel-plated
    Material sensing surface
    PA 12
    Connection
    Cable, 2.00 m, PVC
    Operating voltage Ub
    12...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C