BES M30MF1-PSY15F-S04G-D01
SKU: BES03EZ Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES03EZ (BES M30MF1-PSY15F-S04G-D01) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 65 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: non-flush, Range: 15 mm, Switching output: PNP normally open (NO), Switching frequency: 300 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PBT, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 18...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    non-flush
    Range
    15 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    300 Hz
    Housing material
    Brass, Nickel-free coated
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    18...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C