BES M30MF-USC15B-S04G-U
SKU: BES03FR Abandonné. Remplacement disponible
Remplacement recommandé:
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES03FR (BES M30MF-USC15B-S04G-U) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 51 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: Non-polarized normally open (NO), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, PTFE coated, Material sensing surface: LCP/PTFE, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...36 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    Non-polarized normally open (NO)
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, PTFE coated
    Material sensing surface
    LCP/PTFE
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...36 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C