BES M30MF-USC15B-S04G-U
Remplacement recommandé:
Prix hors TVA
Demander un devis
BES03FR (BES M30MF-USC15B-S04G-U) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 51 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: Non-polarized normally open (NO), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, PTFE coated, Material sensing surface: LCP/PTFE, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...36 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC
Style Housing
M30x1.5
Installation
for flush mounting
Range
15 mm
Switching output
Non-polarized normally open (NO)
Switching frequency
400 Hz
Housing material
Brass, PTFE coated
Material sensing surface
LCP/PTFE
Connection
Connector, M12x1-Male, 4-pin
Operating voltage Ub
10...36 VDC
Ambient temperature
-25...70 °C