BES M30MF-GSC15B-S04G-U
SKU: BES03KL Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    polarized normally open (NO)
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, PTFE coated
    Material sensing surface
    LCP/PTFE
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...36 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C