BES M30MF-GOC15B-S04K
SKU: BES027J Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES027J (BES M30MF-GOC15B-S04K) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 50 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: polarized normally closed (NC), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...36 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    polarized normally closed (NC)
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, Nickel-free coated
    Material sensing surface
    PA 12
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...36 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C