BES M30ME-POC15B-S04G-003
SKU: BES00F7 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    PNP normally closed (NC)
    Switching frequency
    75 Hz
    Housing material
    Brass, nickel-plated
    Material sensing surface
    PA 12
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C