BES M30MD-POC15B-BP02-003
SKU: BES00F2 Tootmisest eemaldatud. Saadaval asendus
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BES00F2 (BES M30MD-POC15B-BP02-003) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 36 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: PNP normally closed (NC), Switching frequency: 75 Hz, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Cable, 2.00 m, TPU, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    PNP normally closed (NC)
    Switching frequency
    75 Hz
    Housing material
    Brass, nickel-plated
    Material sensing surface
    PA 12
    Connection
    Cable, 2.00 m, TPU
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C