BES M30EH2-GNX10B-BT02-X05
SKU: BES05UL Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BES05UL (BES M30EH2-GNX10B-BT02-X05) - Inductive sensors for hazardous areas - Dimension: Ø 30 x 67 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 10 mm, Interface: NAMUR, Switching frequency: 380 Hz, Housing material: AISI 316Ti, Material sensing surface: PEEK, Connection: Cable, FEP, Operating voltage Ub: 7...9.6 VDC, Ambient temperature: -25...140 °C, see certificate, Ex category: NEC 500: Class I, Division 1, NEC 500: Class II, Division 1, NEC 500: Class III, Division 1, NEC 505: Class I, Zone 0, NEC 505: Zone 20, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cCSAus
    Installation
    for flush mounting
    Range
    10 mm
    Interface
    NAMUR
    Switching frequency
    380 Hz
    Housing material
    AISI 316Ti
    Material sensing surface
    PEEK
    Connection
    Cable, FEP
    Operating voltage Ub
    7...9.6 VDC
    Ambient temperature
    -25...140 °C, see certificate