BES M18ML-PSC12E-S04G-W
SKU: BES02KF Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES02KF (BES M18ML-PSC12E-S04G-W) - Inductive factor 1 sensors - Dimension: Ø 18 x 65 mm, Style Housing: M18x1, Installation: non-flush, Range: 12 mm, Switching output: PNP normally open (NO), Switching frequency: 2500 Hz, Housing material: Brass, PTFE coated, Material sensing surface: LCP/PTFE, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, Magnetic field immune: magnetic field immune (AC/DC), IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE, Additional features: Factor 1, Weld immune
    Installation
    non-flush
    Range
    12 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    2500 Hz
    Housing material
    Brass, PTFE coated
    Material sensing surface
    LCP/PTFE
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Ambient temperature
    -25...70 °C