BES M18MF-PSC50A-S04G
SKU: BES01R3 Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES01R3 (BES M18MF-PSC50A-S04G) - Inductive factor 1 sensors - Dimension: Ø 18 x 50 mm, Style Housing: M18x1, Installation: for flush mounting, Range: 5 mm, Switching output: PNP normally open (NO), Switching frequency: 2500 Hz, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: LCP/PTFE, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, Magnetic field immune: magnetic field immune (AC/DC), IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC, WEEE, Additional features: Factor 1
    Installation
    for flush mounting
    Range
    5 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    2500 Hz
    Housing material
    Brass, nickel-plated
    Material sensing surface
    LCP/PTFE
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Ambient temperature
    -25...70 °C