BES 516-3009-SA2-MO-C-10
SKU: BES0342 Tootmisest eemaldatud. Saadaval asendus
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BES0342 (BES 516-3009-SA2-MO-C-10) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 50 x 25 x 10 mm, Style Housing: block style, Installation: for flush mounting, Range: 2.5 mm, Switching output: PNP normally closed (NC), Switching frequency: 1000 Hz, Housing material: Aluminium, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable, 10.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
    Style Housing
    block style
    Installation
    for flush mounting
    Range
    2.5 mm
    Switching output
    PNP normally closed (NC)
    Switching frequency
    1000 Hz
    Housing material
    Aluminium
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Cable, 10.00 m, PUR
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C