BCC W314-0000-10-003-SW0434-040
SKU: BCC0K2L Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M8x1-Female, straight, 4-pin, A-coded
    Cable
    Silicone welding spark resistant black, 4 m
    Number of conductors
    4
    Conductor cross-section
    0.34 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -40...200 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...200 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 60 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A