BCC S425-0000-1A-012-VX0250-100
SKU: BCC0KAN Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Special characteristics
    Washdown
    Connection
    M12x1-Female, angled, 5-pin, A-coded
    Cable
    PVC black, 10 m
    Number of conductors
    2
    Conductor cross-section
    0.50 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -30...70 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -5...70 °C
    Operating voltage Ub
    250 VDC / 250 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A