BCC S394-S394-30-304-VX04T4-005
SKU: BCC0HK8 Discontinued
Price excluding VAT
Request a quote
    BCC0HK8 (BCC S394-S394-30-304-VX04T4-005) - Double-ended cordsets - Connection 1: M8x1-Female, Straight, 4-pin, A-coded, Connection 2: M8x1-Male, Straight, 4-pin, A-coded, Cable: PVC black, 0.5 m, Number of conductors: 4, Cable temperature, fixed routing: -25...105 °C, Operating voltage Ub: 60 VDC / 60 VAC, Rated current (40 °C): 3.0 A, IP rating: IP67/IP67, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
    Connection 1
    M8x1-Female, Straight, 4-pin, A-coded
    Connection 2
    M8x1-Male, Straight, 4-pin, A-coded
    Cable
    PVC black, 0.5 m
    Number of conductors
    4
    Cable temperature, fixed routing
    -25...105 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 60 VAC
    Rated current (40 °C)
    3.0 A