BCC M62L-0000-10-066-PX0LP4-150
Recommended replacements:
Price excluding VAT
Request a quote
BCC0J4J (BCC M62L-0000-10-066-PX0LP4-150) - Single-ended cordsets - Connection: M23x1-Female, angled, 19-pin, Cable: PUR black, 15 m, drag chain compatible, Number of conductors: 19, Conductor cross-section: 0.50 mm² + 1.0 mm², Cable temperature, fixed routing: -50...80 °C, Cable temperature, flexible routing: -25...80 °C, Operating voltage Ub: 125 VDC / 125 VAC, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
Connection
M23x1-Female, angled, 19-pin
Cable
PUR black, 15 m, drag chain compatible
Number of conductors
19
Conductor cross-section
0.50 mm² + 1.0 mm²
Cable temperature, fixed routing
-50...80 °C
Cable temperature, flexible routing
-25...80 °C
Operating voltage Ub
125 VDC / 125 VAC