BCC M62L-0000-10-066-PX0LP4-100
SKU: BCC06L9 Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    BCC06L9 (BCC M62L-0000-10-066-PX0LP4-100) - Single-ended cordsets - Connection: M23x1-Female, angled, 19-pin, Cable: PUR black, 10 m, drag chain compatible, Number of conductors: 19, Conductor cross-section: 0.50 mm² + 1.0 mm², Cable temperature, fixed routing: -50...80 °C, Cable temperature, flexible routing: -25...80 °C, Operating voltage Ub: 125 VDC / 125 VAC, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
    Connection
    M23x1-Female, angled, 19-pin
    Cable
    PUR black, 10 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    19
    Conductor cross-section
    0.50 mm² + 1.0 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...80 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...80 °C
    Operating voltage Ub
    125 VDC / 125 VAC