BCC M61C-0000-10-065-PX0BP4-020
SKU: BCC06KN Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M23x1-Female, straight, 12-pin
    Cable
    PUR black, 2 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    11
    Conductor cross-section
    0.50 mm² + 1.0 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...80 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...80 °C
    Operating voltage Ub
    250 VDC / 250 VAC
    Rated current (40 °C)
    8.0 A