BCC M51C-0000-10-169-PS0C08-030
SKU: BCC0H9Y Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M16x0.75-Female, straight, 12-pin
    Cable
    PUR Shielded black, 3 m
    Number of conductors
    12
    Conductor cross-section
    0.08 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -40...85 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...85 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 60 VAC
    Rated current (40 °C)
    3.0 A