BCC M428-0000-1A-046-PS8825-020-C019
Remplacements recommandés:
Prix hors TVA
Demander un devis
BCC0C7J (BCC M428-0000-1A-046-PS8825-020-C019) - Single-ended cordsets - Connection: M12x1-Female, right-angle, 8-pin, A-coded, Cable: PUR Shielded gray, 2.00 m, Drag chain compatible, Number of conductors: 8, Conductor cross-section: 0.25 mm², Cable temperature, fixed routing: -50...80 °C, Cable temperature, flexible routing: -25...80 °C, Operating voltage Ub: 30 VDC / 30 VAC, Rated current (40 °C): 2.0 A, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
Connection
M12x1-Female, right-angle, 8-pin, A-coded
Cable
PUR Shielded gray, 2.00 m, Drag chain compatible
Number of conductors
8
Conductor cross-section
0.25 mm²
Cable temperature, fixed routing
-50...80 °C
Cable temperature, flexible routing
-25...80 °C
Operating voltage Ub
30 VDC / 30 VAC
Rated current (40 °C)
2.0 A