BCC M425-M425-3L-312-PX85A5-050
Recommended replacements:
Price excluding VAT
Request a quote
BCC0K35 (BCC M425-M425-3L-312-PX85A5-050) - Double-ended cordsets - Connection 1: M12x1-Female, angled, 5-pole, L-coded, Connection 2: M12x1-Male, angled, 5-pole, L-coded, Cable: PUR gray, 5 m, Drag chain compatible, Number of conductors: 5, Cable temperature, fixed routing: -40...90 °C, Cable temperature, flexible routing: -30...90 °C, Operating voltage Ub: 60 VDC / 50 VAC, Rated current (40 °C): 16.0 A, IP rating: IP65, IP67, IP69K/IP65, IP67, IP69K, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
Connection 1
M12x1-Female, angled, 5-pole, L-coded
Connection 2
M12x1-Male, angled, 5-pole, L-coded
Cable
PUR gray, 5 m, Drag chain compatible
Number of conductors
5
Cable temperature, fixed routing
-40...90 °C
Cable temperature, flexible routing
-30...90 °C
Operating voltage Ub
60 VDC / 50 VAC
Rated current (40 °C)
16.0 A