BCC M425-M313-3F-300-VX8334-040
SKU: BCC0CH2 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection 1
    M12x1-Female, angled, 5-pin, A-coded
    Connection 2
    M8x1-Male, straight, 3-pin, A-coded
    Cable
    PVC gray, 4 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    3
    Cable temperature, fixed routing
    -40...105 °C
    Cable temperature, flexible routing
    5...105 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 60 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A