BCC M41C-0000-2A-049-VX8C25-020
SKU: BCC06UZ Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M12x1-Male, straight, 12-pin, A-coded
    Cable
    PVC gray, 2 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    12
    Conductor cross-section
    0.25 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -40...105 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -5...105 °C
    Operating voltage Ub
    30 VDC / 30 VAC
    Rated current (40 °C)
    1.5 A