BCC M41C-0000-1A-049-PX0C25-150
SKU: BCC06UN Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M12x1-Female, straight, 12-pin, A-coded
    Cable
    PUR black, 15 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    12
    Conductor cross-section
    0.25 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...80 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...80 °C
    Operating voltage Ub
    30 VDC / 30 VAC
    Rated current (40 °C)
    1.5 A